Klientų atsiliepimai: kodėl svarbu ir kaip juos rinkti? (Kopijuok šablonus)

Rugilė Uždavinytė
2023-03-13
6 minutės
Instagram iconFacebook iconLinkedin icon

Atsiliepimai veikia kaip puiki reklamos forma, kuri vartotojų dažnai traktuojama kaip daug patikimesnė nei tradiciniai rinkodaros formatai. Šiais laikais, beveik visi vartotojai pirmiausia perskaitys bent kelis atsiliepimus apie paslaugą ar produktą, o tik tada nuspręs ar nori jį pirkti.

Klientų atsiliepimai yra tapę tokie svarbūs, jog egzistuoja ištisi verslai tokie kaip Trustpilot, kurių tikslas yra rinkti objektyvius atsiliepimus apie įmones, produktus ir paslaugas. Watalook programėlėje taip pat esame įdiegę reitingų ir atsiliepimų sistemą, kuria gali naudotis visi klientai.

Atsiliepimų nauda

Atsiliepimai yra naudingi keletu aspektų. Kaip minėta, dažnai klientai skaito kitų žmonių atsiliepimus siekiant palengvinti pirkimo sprendimą. Jie ne tik gauna paslaugos ar produkto įvertinimą, bet ir papildomos informacijos, todėl jos nebereikia ieškoti internete.

Antra, įmonės, kurios kuruoja atsiliepimus, reaguoja į klientų nuomonę bei sprendžia iškilusias problemas, yra vertinamos geriau. Žinoma, tai lemia ne vien atsiliepimų skaičius, tačiau jis tikrai yra svarbus teigiamo vertinimo faktorius.

Trečia, kartais pats atsliepimas gali paskatinti kitus klientus palikti atsiliepimą, todėl vien pats kiekis gali turėti teigiamą efektą. Tiesa, šis efektas visada bus gana mažas ir niekada nepanaikins prašymų rašymo naudos.

Galiausiai, atsiliepimai turi ir konkrečios skaitmeninės rinkodaros, tiksliau paieškos variklių optimizavimo (angl. SEO) naudos. Paieškos varikliai kartais gali parodyti atsiliepimų skaičių ir bendrą įvertinimą tam tikruose savo rezultatų puslapiuose. Taip pat, atsiliepimus apie save pateikiančios svetainės suteikia papildomo konteksto, todėl jie gali padaryti teigiamą įtaką puslapių pozicijoms paieškos variklių rezultatuose.

Taigi, atsiliepimai yra nuostabi ir nemokama priemonė, kuri turi milžinišką teigiamą poveikį verslo eigai. Deja, nesvarbu kokio gerumo, nuostabumo, ar detalumo paslaugos suteikiamos, atsiliepimus palieka tik itin mažas procentas klientų. Atsiliepimo prašymas yra geriausias būdas padidinti tikimybę, jog klientai įvertins paslaugas ar produktus .

Prašymas reikalauja proaktyvumo

Prašymas parašyti atsiliepimą gali atrodyti kaip įkyrus metodas, kuris gali paskatinti klientus palikti neigiamą įvertinimą. Nors tai iš tiesų įmanoma, dažniausiai pavienis prašymas nesukelia jokios neigiamos reakcijos. Tik tokiu atveju jei prašymas siunčiamas pastoviai ir dėl to paties, klientai gali sureaguoti neigiamai.

Atsiliepimo prašymas, tiesa, gali būti pateikiamas skirtingais laiko momentais. Įmonėms, kurios parduoda produktus paprastai rekomenduojama leisti klientui jais pasinaudoti prieš siunčiant žinutę ar elektroninį laišką. Paslaugų, pavyzdžiui grožio, sektoriuje geriausia paprašyti iš karto, kol patirtis dar šviežia, o nuotaika - gera.

Taip pat verta paminėti, jog beveik visos grožio paslaugos yra suteikiamos gyvai, todėl prašymas gali būti gyvas. Elektroninė komunikacija paprastai yra mažiau efektyvi, todėl grožio verslas turi pranašumą šioje srityje.

Tiesa, net ir grožio paslaugas teikiantiems nereikėtų atsisakyti elektroninės komunikacijos. Jei bendraujama su klientu programėlių ar elektroninių laiškų pagalba, visada galima įpinti atsiliepimo prašymą į komunikaciją.

Atsiliepimo prašymas ir jo pagrindinės dalys

Tolimesnėje teksto dalyje bus apibūdinamas rašytinis atsiliepimo prašymas. Jei yra galimybė tai padaryti žodžiu, tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku, tai visada geresnis variantas, tačiau jam nėra jokių griežtų taisyklių. Prašymas, tuomet, žinoma, turėtų būti pritaikytas konkrečiai situacijai.

Laimei, raštiškas atsiliepimo prašymas yra gana paprasto formato tekstas. Paprastai, jei siunčiama elektroniniu laišku ar žinute, užtenka vos keleto sakinių. Visas atsiliepimo prašymas, bendrai, geriausiai yra formuluojamas kuo trumpesnis, kadangi jau ir taip yra reikalaujama papildomų veiksmų, todėl klientų nereikėtų per daug apkrauti.

Bet kokia nuoroda, esanti laiške ar žinutėje, turėtų vesti į patikimą puslapį ar programėlę. Geriausia jei tai yra pačios įmonės tinklapyje, gerai žinomoje platformoje, ar programėlėje, kuri buvo naudota paslaugoms gauti (pavyzdžiui, Watalook).

Galiausiai, kai kuriose industrijose naudojamos strategijos, kurios siekia palengvinti atsiliepimo rašymo procesą. Pavyzdžiui, kartais žinutėje ar elektroniniame laiške pateikiama sakinio pradžia ar net keletas jų. Atsiliepimus klientai kartais privengia rašyti ne dėl paslaugos ar produkto kokybės, o dėl pastangų kurių reikalauja rašymas. Daugeliui žmonių tai nelengvas procesas, todėl jį palengvinus, tikėtina, gausite daugiau atsiliepimų iš klientų.

Kiti dėmesio pritraukimo būdai

Kadangi atsiliepimai yra tokia kertinė verslo dalis, prašymas gali įgauti daug skirtingų formų. Kai kurie verslai mano, jog pats prašymas nėra pakankamai efektyvus, todėl pridedama kitų paskatinimų. Dažniausias jų - nuolaidos kodas kitam apsipirkimui.

Visi paskatinimai, tiek nuolaidos, tiek nemokamos prekės, gali būti puikus priedas. Tiesa, jei prašymas yra skirtas kitam tinklapiui, visada reikia atidžiai perskaityti taisykles. Kai kuriems tinklalapiams toks prašymas, kuriame naudojamas kažkoks paskatinimas, gali būti palaikytas atsiliepimo pirkimu už kurį galima susilaukti nemalonių pasekmių.

Galiausiai, prašymas gali naudoti kūrybingus dizaino ar teksto elementus, siekiant atkreipti dėmesį. Tiesa, tokiu atveju, prašymas ir jo elementai turėtų derėti su įmonės ar prekės ženklo tonu ir stilistika. Pavyzdžiui, finansinių technologijų ar kitoms industrijoms, kurioms dera oficialumas ir formalumas, geriausiai tiks paprasčiausio stiliaus prašymas.

Industrijos, kurios, priešingai, nėra tiek glaudžiai susijusios su formalumu ir oficialumu, gali naudoti kūrybingesnius prašymo variantus. Tiesa, paprastas ir tiesus prašymas visada bus veiksmingas, todėl tai bus saugiausias ir, dažnai, geriausias variantas.

Šablonai

Atsiliepimo prašymas anglų kalba

Hello, [name],

[We / I] hope you enjoyed your visit at [company or professional’s name] for [service]. We would like to ask, if you have a moment, to describe your experience and leave a review on [website or application name]. Your review will help us provide a better experience to you while helping others make the right choice when looking for [service].

Writing the review will take just a few minutes. To help you get started, you may start with “I visited [company name] for [service] and had a … experience.” You may follow up by including a name of the person providing the service and a short description.

Our regards

[Company name]

Atsiliepimo prašymas lietuvių kalba

Sveiki, [vardas],

[Mes / Aš] tikimės, kad jums patiko [paslauga] pas [meistro vardas]. Norėtume paprašyti aprašyti savo patirtį ir palikti atsiliepimą [svetainės arba programos pavadinimas]. Jūsų atsiliepimas padės mums suteikti geresnes paslaugas jums bei padės kitiems teisingai pasirinkti ieškant [paslauga].

Apžvalgos parašymas jums užtruks tik kelias minutes. Jei jums sunku sugalvoti ką rašyti, galite pradėti žodžiais "Apsilankiau [įmonės pavadinimas] dėl [paslauga] ir turėjau ... patirtį". Toliau galite nurodyti paslaugą teikusio asmens vardą ir pavardę bei trumpą aprašymą.

Mūsų linkėjimai

[Įmonės pavadinimas]

Panašūs įrašai

Psichologė Ieva Molienė: kaip meistrui palaikyti sveiką vidinę savijautą

Šiame Watalook Podcast epizode kalbamės su klinikine psichologe Ieva Moliene apie tai, kaip išmokti suprasti klientų norus ir poreikius.

SKAITYTI
Watalook bendraįkūrėjas Klaudijus Ambrožas apie grožio industriją ir Watalook misiją

Šiame Watalook Podcast epizode į studiją pasikvietėme Watalook bendraįkūrėją ir generalinį direktorių - Klaudijų Ambrožą.

SKAITYTI
Pokalbis su plastikos chirurge Gabriele Latakaite - Čiulade: kada išties reikalingos plastinės operacijos

Šiame Watalook Podcast epizode kalbamės su žinoma plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja - Gabriele Latakaite - Čiulade.

SKAITYTI
Anželika Wojc - mylimiausia įžymybių ir nuotakų šukuosenų virtuozė

Šiame epizode kalbamės su didžiausias Lietuvos įžymybes bei nuotakas puošiančia ir šukuojančia - šukuosenų meistre Anželika Wojc.

SKAITYTI
Kas padėjo Justinai Gafaro prisikviesti (ir išlaikyti) sėkmę į savo grožio verslą

Šiame epizode kalbamės su ilgametę patirtį turinčia makiažo meistre ir grožio salono "GAFARO grožio namai" savininke - Justina Gafaro.

SKAITYTI
Blizgučių meistrė Dovilė Tiriūtė: apie iššūkius ir nušvitimus versle ir gyvenime

Šiame epizode kalbamės su makiažo meistre, o dabar geriau žinoma kaip nuomonės formuotoja ir Glitter Poetry įkūrėja - Dovile Tiriūte.

SKAITYTI
Renata Navickė: apie grožio verslą ir tai, ko klientas išties laukia tavo grožio kėdėje

Apie grožio verslo subtilybes, užskulisius bei iššūkius valdant grožio saloną - su Watalook Podcast pašnekove Renata Navicke.

SKAITYTI
Kas slypi už mados? Miglė Kazėnaitė apie mados tendencijas ir įvaizdžio subtilybes

Antrąjame Watalook Podcast epizode išgirsk apie mados antropologiją bei tendencijas iš Lietuvos įžimybių stilistės Miglės Kazėnaitės.

SKAITYTI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Tapk Watalook Bendruomenės Nariu